Mudr. Ondřej Toman

MUDr. Ondřej Toman vystudoval lékařskou fakultu University Karlovy v Praze. Poté atestován v oboru Neurologie. Od začátku své kariéry se věnoval léčbě poruch pohybového aparátu - zejména bolestí páteře a kloubů. Prošel kurzy IDLF myoskeletální medicíny. Pracoval jako sportovní lékař Střediska vrcholového sportu Rudá Hvězda (zde získával praxi v myoskeletální medicíně). Absolvoval řadu stážových míst na předních pracovištích myoskeletální mediciny v ČR. Poté absolvoval školící místa v Izraeli a USA.           Postupně rozšířil své znalosti a dovednosti na celou řadu postupů, které všechny aplikuje na bolestivé stavy páteře a kloubů.
Akupunkturu studoval na předních pracovištích TČM v České republice a praxi uzavřel při dlouhodobé stáži na Klinice Tradiční Čínské Medicíny v Pekingu. Akupunkturní praxe již více jak 15 let. Opakované stáže v Číně.
Ve své práci se věnuje specializované léčbě bolestí páteře a kloubů
s využitím znalostí myoskeletální medicíny (mobilizace, manipulace, neuromoskulárních technik), Grastonových technik, McKenzie, "Spray and stretch", reflexní metodikou dle Tilschera, Activator metod ajn. Mnohé tyto techniky doplnil o techniky vazivové masáže, akupresury, reflexní techniky a zejména vlastními postupy a technikami. Do této doby provedeno více jak 120,000 úspěšných ošetření během své více jak 20 leté praxe. 
Spojení metod myoskeletální medicíny, chiropraxe a Tradiční akupunktury stejně jako dlouhodobá praxe zakládá zcela výjimečnou účinnost prováděných ošetření,   
Působí i publikačně. Přednáší v Praze na klinice TČM. Účastní se aktivně kongresů klasické i tradiční čínské medicíny. V této oblasti se stává garantem účinných postupů v oblasti Tradiční čínské medicíny po boku Západní medicíny, kdy užívá osvědčených postupů při dodržování postupů „lege artis“ a „evidence based medicine“ . Neboli ověřuje přístup z pohledu Tradiční čínské medicíny pohledem medicíny Západní (více v sekci akupunktura).
Mimo práce na ambulanci Neurologie pracuje i jako ordinář pro lůžkové oddělení nemocnice v Neratovicích. Ve výzkumné oblasti pracoval externě v laboratoři  školitele prof. Dr. Miloslava Pospíšila, DrSc. v oboru imunologie.

E - SHOP

E - SHOP

Rádi bychom Vás také přivítali na e-shopu MUDr. Ondřeje Tomana Náš e-shop je určen všem, kteří se chtějí starat o své zdraví i přírodní cestou, předcházet různým zdravotním potížím, popřípadě doplnit svou klasickou léčbu přírodními preparáty (přírodní medicína podporuje klasickou, kombinace obou...
Celý článek

Zde najdete mé komentáře k dané problematice, které se budu snažit pravidelně aktualizovat

https://ondrejtoman.bigbloger.lidovky.cz/